Scroll Top
Artykuł

Jak zsynchronizować biorytmy skóry?​

Jak zsynchronizować biorytmy skóry?

Komórki naszej skóry mają swój rytm dobowy (chronobiologię), co wpływa na produkcję kortyzolu, melatoniny, cykl snu i czuwania oraz równowagę metaboliczną. Stres wewnętrzny i środowiskowy (nadmierna ekspozycja na niebieskie światło ze smartfonów, telewizorów, komputerów, zaburzenia snu, praca w nocy, jet lag, stres i niezdrowa dieta) wpływa na wewnętrzny zegar skóry, sprawiając, że twarz wydaje się bardziej matowa, szara i zmęczona oraz przyspiesza procesy starzenia

Skóra znajduje się pod wpływem spójnej organizacji rytmów okołodobowych i nocnych, modulujących różne cykle biologiczne. Biorytmy skórne powodują, że w ciągu dnia skóra spełnia różnorodne funkcje ochronne przed zagrożeniami środowiskowymi. Wieczorem i nocą skóra nasila swoją odnowę i zróżnicowane procesy metaboliczne.

Każda komórka, posiada swój własny wewnętrzny zegar, który kieruje głównymi reakcjami biologicznymi w tym 24-godzinnym rytmie. Rytm dobowy jest kontrolowany przez cztery geny: Per i Cry rano, a B-mal i Clock wieczorem. Niektóre funkcje biologiczne są zgodne z rytmem dobowym, jak na przykład akwaporyn. Kiedy rytm dobowy jest rozregulowany przez czynniki stresowe wpływa na funkcje biologiczne. Stres generuje dużą ilość wolnych rodników. Normalnie komórka posiada skuteczny mechanizm odtruwający, by je eliminować. Niestety kiedy komórkowy cykl dobowy jest zdesynchronizowany, biologiczne funkcje są niewydajne, a proces odtruwania nieskuteczny.

Marka Diego dalla Palma opracowała silnie skoncentrowane ampułki DETOX, które pozwalają ponownie zsynchronizować rytm dobowy naszych komórek. Kluczowym składnikiem aktywnym nowego serum jest β-CIRCADIN TM pozyskiwany z wyciągu z Lespedeza capitata.

Lespedeza Capitata to roślina lecznicza z Korei Południowej, która skutecznie resynchronizuje rytm dobowy komórek skóry. W konsekwencji funkcje biologiczne między innymi akwaporyn, czy procesów odtruwania są przywracane. Dodatkowo β-CIRCADIN chroni komórki skóry przed stresem oksydacyjnym spowodowanym działaniem światła niebieskiego. W rezultacie poprawia się koloryt skóry, a oznaki zmęczenia i szarość są znacząco zniwelowane. Twarz staje się bardziej wypoczęta i promienna.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zwykle w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowane przez nas usługi.