Scroll Top

Artykuł

Letni Make UP

Jak zadbać o swój makijaż latem?

Piękna, letnia pogoda to jeden z wyznaczników udanego urlopu, wyznacznik lata. Upalne lato nie sprzyja jednak trwałości naszego makijażu. Co zrobić by podkład trzymał się lepiej, kredka nie rozmazywała a nasz makijaż wyglądał ciągle świeżo?

Podstawą stworzenia naturalnego, pięknego i trwałego makijażu na lato jest minimalizm. Im mniej produktów użyjemy tym lepiej. Skóra nam za to „podziękuje”. Latem powinnyśmy używać podkładów o lżejszej konsystencji, doskonale sprawdzą się te- zawierające w swoim składzie substancje aktywne, które będą współpracować, odżywiać naszą skórą, a nie tylko na niej być. Takie inteligentne rozwiązania oferuje nam marka RVB LAB THE MAKE UP.

Każda komórka, posiada swój własny wewnętrzny zegar, który kieruje głównymi reakcjami biologicznymi w tym 24-godzinnym rytmie. Rytm dobowy jest kontrolowany przez cztery geny: Per i Cry rano, a B-mal i Clock wieczorem. Niektóre funkcje biologiczne są zgodne z rytmem dobowym, jak na przykład akwaporyn. Kiedy rytm dobowy jest rozregulowany przez czynniki stresowe wpływa na funkcje biologiczne. Stres generuje dużą ilość wolnych rodników. Normalnie komórka posiada skuteczny mechanizm odtruwający, by je eliminować. Niestety kiedy komórkowy cykl dobowy jest zdesynchronizowany, biologiczne funkcje są niewydajne, a proces odtruwania nieskuteczny.

Marka Diego dalla Palma opracowała silnie skoncentrowane ampułki DETOX, który nie tylko ochroni naszą skórę przed promieniowaniem UVA, UVB, IR ale również ją odżywi.
Na tak przygotowaną skórę możemy zaaplikować lekki podkład rozświetlający z drobinkami. Oprócz lekkiego rozświetlenia i promienności, podkład zapewni nam ochronę antyoksydacyjną dzięki wit A i E. Kolejny etap wykonania makijażu powinien obejmować użycie bronzera i rozświetlacza.

Odrobina pudru bronzującego RVB LAB zapewni skórze odcień zdrowej opalenizny. Piękny efekt uzyskamy też poprzez nałożenie rozświetlacza na wypukłe partie twarzy. Dzięki takim trikom nasz makijaż będzie wyglądać na zdrowo, naturalnie i świeżo.

Nasza twarz jest już pięknie podkreślona, a co z makijażem oczu? Tutaj też stawiamy na minimalizm. Doskonałym rozwiązaniem będzie użycie wodoodpornego tuszu DON’T CRY. Jeśli chcemy dodatkowo by nasze spojrzenie było bardziej świeże, nałóżmy na powiekę lekki cień rozświetlający 01 lub 03 .
Obecne drobinki rozświetlą spojrzenie. Nie zapominajmy o makijażu brwi. Trzeba je podkreślić również w sposób bardzo naturalny, z pomocą przychodzi tutaj koloryzujący utrwalacz do brwi . Delikatnie podkreśli nasz łuk brwiowy, zapewniając przy tym pełny makijaż oka.

Wisienką na torcie będzie makijaż ust. Podążając za główna zasadą makijażu letniego, najlepszym rozwiązaniem będzie użycie błyszczyku RVB LAB . Odcień dopasowujemy do swoich upodobań, każdy z nich będzie mocno odżywiał usta nie tylko dając kolor i promienność. Ten sam błyszczyk możemy również nałożyć na powiekę. Szok? Takie rozwiązanie wykorzystamy w sytuacji gdy chcemy uzyskać tzw. Wet look, gdy chcemy by powieka była maksymalnie naturalna, mokra równocześnie rozświetlona. Trick bardzo często wykorzystywany w makijażu na plażę.
Zastosujmy powyższe wskazówki. Tak wykonany makijaż będzie nam się dłużej utrzymywał na naszej twarzy, a dzięki składnikom pielęgnacyjnym skóra nam za niego podziękuje. Będziemy czuć się komfortowo, świeżo przez cały dzień.

Takie rozwiązanie = trwały, piękny, letni makijaż.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zwykle w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowane przez nas usługi.