Scroll Top
Artykuł

Skóra zwierciadłem duszy

Każdy z nas doświadczył w sytuacjach szczególnie stresujących pojawienia się zmian zapalnych, czy egzemy. 
Kiedy dopada nas przeziębienie od razu jest to widoczne na naszej skórze, która staje się blada, ziemista. 
Czy zastanawiacie się dlaczego tak się dzieje? Czy wsłuchujecie się w swoje ciało?

Każde niewypowiedziane emocje, stres, zmęczenie pozostawiają ślad w naszym ciele. Skóra jest połączona z każdą częścią organizmu i jako największy narząd odzwierciedla stan naszego zdrowia. Każde niedomaganie narządu, czy gruczołu widoczne jest na naszej twarzy w postaci zmian zapalnych, nadreaktywności naczyń, zmian kolorytu skóry. Często te zmiany są pierwszym sygnałem braku równowagi w naszym organizmie. 
Skóra jest narządem, z którym pracujemy na co dzień. Fascynuje nas możliwość jej zmiany , to prawdziwy dar natury. 
Po latach pracy, wiemy, że chcąc pomóc przywrócić skórze jej naturalne piękno, należy zadbać o wewnętrzną harmonię. 
Między innymi z tego powodu tak bardzo zainteresowałyśmy się różnymi metodami holistycznej pielęgnacji.
Na piękną i zdrową skóra składa się wiele elementów: dieta, aktywność fizyczna, odpowiednia pielęgnacja, równowaga wewnętrzna narządów oraz emocji. Każdy z nich jest tak samo ważny.

DIETA

Bardziej trafne określenie to racjonalne żywienie, ponieważ słowo „dieta” kojarzy się z wyrzeczeniami, odchudzaniem i zwykle czymś chwilowym. Chcąc cieszyć się zdrowiem i piękną skórą powinniśmy na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe. W internecie atakują nas tysiące propozycji zdrowego odżywiania, często wykluczających się. Same cały czas poszukujemy najlepszej dla siebie i swoich bliskich formy żywienia. Nie ma jednej idealnej formy odżywiania dla wszystkich. Każdy powinien obserwować swój organizm i  eliminować ze swojej diety produkty, które mu nie służą.

Pamiętaj, aby:

  • jeść regularnie,
  • spożywać dużo warzyw,
  • unikać wysoko przetworzonej żywności,
  • wzbogacać swoją dietę o różnorodne produkty,
  • nawadniać organizm,
  • czytać etykiety.


AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Pomaga nam ona nie tylko utrzymać odpowiednią wagę, ogólną sprawność organizmu, ale także poprawia nasze samopoczucie i doskonale eliminuje nagromadzony stres. Wiemy, że dzisiaj wszyscy żyjemy szybko, intensywnie i często na ruch nie starcza nam czasu. Warto jednak znaleźć chociaż chwilę na aktywność fizyczną, a nasze ciało i umysł szybko nam to wynagrodzą 🙂

ODPOWIEDNIA PIELĘGNACJA

Pielęgnacja twarzy i ciała jest bardzo istotna. Warto poświęcić czas na oczyszczające peelingi i aromatyczne solne kąpiele. Pamiętajmy jednak, że ciało potrzebuje także specjalistycznych zabiegów i masaży, które przywracają równowagę układowi nerwowemu. Pielęgnacja skóry wymaga wizyty u eksperta, który dobierze odpowiedni program zabiegowy i pielęgnację domową zgodną z potrzebami naszej skóry. Bardzo często błędnie oceniamy stan swojej skóry, nie zwracając uwagi na jej aktualne potrzeby i porę roku. Niewłaściwa pielęgnacja w znacznym stopniu pogarsza kondycję skóry, dlatego zachęcamy do korzystania z konsultacji u specjalisty.

RÓWNOWAGA WEWNĘTRZNA NARZĄDÓW I EMOCJI

To zagadnienia mocno ze sobą powiązane. Obecnie metody, które przywracają harmonię narządom i naszym emocją stają się coraz bardziej dostępne i cieszą się dużym powodzeniem. W świecie wszechobecnego stresu, pędu, niepokoju, przywracanie wewnętrznej harmonii jest podstawą naszego dobrego samopoczucia. Same żyjemy szybko, intensywnie, dlatego od lat szukamy metod, które skutecznie pozwolą nam odnaleźć wewnętrzny spokój. Kochamy jogę, ayurvedę, interesujemy się medycyną chińską oraz refleksologią. Wszystkie te zagadnienia dają nam wiele radości, wytchnienia i pozwalają spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Zachęcamy Was do nieustannych poszukiwań własnej drogi do wewnętrznej równowagi. 

 Spróbujcie stopniowo dbać o każdy wymieniony element a sami przekonacie się, że to nie puste słowa-to naprawdę działa!

Joanna Szałkiewicz, Sylwia Szymkowiak

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zwykle w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowane przez nas usługi.