Scroll Top
Artykuł

Makijaż dzienny z RVB LAB The Make up

Zdjęcie profesjonalnego makijażu oczu i brwi RVB LAB The Make Up
Jak wykonać makijaż dzienny?

Dobrze wykonany make-up powinien być elementem, składającym się na całość wizerunku zewnętrznego oraz odzwierciedlać cechy charakteru kobiety, która powinna się czuć w nim swobodnie i komfortowo. Upiększanie za pomocą makijażu pozwala na poprawę samopoczucia.

Dobór odpowiedniego makijażu powinien być indywidualny, choć trendy w makijażu także są ważne przy jego doborze. Czasy starożytne pokazują, że ludzie już wtedy dbali o swoje ciało poprzez kąpiele, balsamowanie, a surowce, które służyły jako malowidła, często były substancjami uczulającymi, jakościowo nieodzwierciedlającymi dzisiejszego zaplecza kosmetycznego. 

Wraz z dynamicznym rozwojem kosmetyki XX wieku wzrosła świadomość odnośnie pielęgnacji i upiększania ciała. W celu prawidłowego kreowania wizerunku dobrze jest wykorzystywać wiedzę zaczerpniętą z teorii i praktyki. Pomaga w tym także zapoznanie się z historią makijażu, sięgającą czasów starożytnych, która stanowi inspirację dla twórców współczesnych trendów.

Makijaż pozwala wydobyć atuty i podkreślić naturalne piękno twarzy. Co sezon w najnowszych trendach można dostrzec inspiracje sprzed kilku lub kilkudziesięciu lat. Przydatnym elementem jest poznanie znaczenia barw oraz tego, jak za pomocą koloru wpłynąć na wizerunek. Przydatnym elementem jest poznanie znaczenia barwy oraz jej wpływu na wizerunek. Przed doborem i wykonaniem makijażu pomocne jest wykonanie analizy kolorystycznej. Pozwoli ona określić typ urody, a to ułatwi odpowiedni dobór barw, podkreślających naturalną urodę.

TYP URODY

Z wyglądem człowieka harmonizują pewne grupy kolorów, które analogicznie jak w przyrodzie można przypisać następującym po sobie porom roku. Koloryści posługują się podziałem na 4 lub 12 typów urody. Cztery podstawowe to: wiosna, lato, jesień, zima. Typ mieszany nie istnieje. Zdarza się jednak, że urody nie można zakwalifikować do jednego typu, wtedy mówi się o różnej odmianie kolorystycznej: jasnej, bardziej kontrastowej i ciemnej. Wówczas warto posługiwać się metodami analizy kolorystycznej bazującej na 12 typach.

WŁAŚCIWA PIELĘGNACJA

Odpowiednie przygotowanie skóry decyduje o tym jak długo będzie utrzymywał się makijaż na twarzy. Zaleca się co najmniej dzień przed wykonać zabieg na twarz, który złuszczy obumarły naskórek, nawilży cerę i dzięki temu zwiększy przyczepność kosmetyków kolorowych. W tym celu można wykonać peeling, a po oczyszczeniu skóry twarzy ze zbędnego zrogowaciałego naskórka należy nałożyć ampułkę lub serum nawilżające (np. z kwasem hialuronowym) i dodatkowo nałożyć odpowiednią do typu skóry maseczkę.

MAKIJAŻ DZIENNY – KROK PO KROKU

Do najbardziej naturalnych i podstawowych rodzajów makijażu należy makijaż dzienny, który powinien być dyskretny i delikatny, a twarzy nadawać wypoczętego i naturalnego wyglądu. Nie może być przerysowany ani zbyt ostry, ma jedynie subtelnie podkreślać naturalne piękno. Na cienką warstwę wcześniej nałożonego podkładu aplikujemy korektor, w miejscu gdzie jest to tylko konieczne (np. zasinienia pod oczami, przebarwienia itp.). Podkład i korektor utrwalamy pudrem. W makijażu dziennym wykorzystuje się głównie matowe cienie. Brwi są podkreślane kredką lub cieniami, odcień dobierany jest indywidualnie. Tuszuje się rzęsy i nakłada róż zgodnie z kształtem twarzy. Konturujemy usta kredką, a następnie nakładamy pomadkę lub błyszczyk. Błyszczyk można stosować samodzielnie bez konturowania ust.

PODKREŚL OCZY

W makijażu oczu należy uwzględnić naturalną budowę oka oraz twarzy i kierować się nią w doborze barwy i nasycenia. Najbardziej pożądanym kształtem oczu jest migdał.
Pod względem kształtu i osadzenia wyróżniamy między innymi oczy głęboko osadzone, posiadają one charakterystyczną wystająca kość Joachima, brak ruchomej powieki, w zaciemnieniu, oczy takie są zawsze podsinione i zmęczone. W makijażu tego typu oczu należy unikać ciemnych matowych cieni, a rozświetlać jasnymi ciepłymi oraz odbijającymi światło jak np. MONO Cień do powiek nr. 12 w kolorze SPARKLY SAND od RVB LAB The Make up. Przyciemnić można jedynie wystającą kość oraz linię rzęs (w celu zagęszczenia). Dobrze widziana jest tutaj biała kreska na dolnej linii wodnej, która dodatkowo optycznie otworzy oczy. Nakładamy jasne cienie na ruchomą powiekę i tuszujemy rzęsy nawet dwukrotnie. 

Kolejny rodzaj to oczy duże, wypukłe, często za okrągłe. W makijażu takich oczu należy użyć ciemnych matowych kolorów, aby optycznie zmniejszyć oko, obrysować dolną i górną powiekę czarną kredką i delikatnie rozetrzeć do 2 mm oraz utwardzić pudrem fiksującym. Bardziej wyrazistego koloru można użyć w makijażu ust, aby odwrócić uwagę od dużych oczu. Oczy blisko osadzone charakteryzują się tym, że odległość pomiędzy oczami równa się szerokości jednego oka. W takim przypadku używa się jasnych, kremowych cieni w wewnętrznym kąciku oka, natomiast w zewnętrznym należy użyć linii makijażowej w kształcie odwróconej litery V.

W przypadku, gdy ciężko jest nam określić dokładnie kształt i rodzaj budowy oczu, idealnym rozwiązaniem zawsze będzie aplikacja korektora w miejsca wymagające rozświetlenia lub kamuflażu oraz podkreślenie spojrzenia odpowiednio dobranym tuszem do rzęs.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zwykle w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowane przez nas usługi.