Scroll Top

Artykuł

Pielęgnacja skóry dla miłośników sportów zimowych

Zdjęcie opakowań kosmetyków KSURGERY
Zimowa pielęgnacja

Zima to pora roku kiedy skóra potrzebuje szczególnej uwagi. Niskie temperatury, wiatr i suche powietrze to wyzwania, którym skóra musi stawić czoło. Pielęgnacja skóry zimą jest kluczowa, aby zachować jej zdrowy wygląd i elastyczność. Nawilżanie i odżywianie to podstawa jej właściwej pielęgnacji. Szczególnie ważne zastosowanie mają tu preparaty bogate w ceramidy. To grupa lipidów, które naturalnie występują w skórze ludzkiej. Są one jednym z głównych składników bariery ochronnej skóry, pomagając utrzymać jej nawilżenie, elastyczność i odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne

Marka KSURGERY posiada w swojej ofercie preparaty, które idealnie odpowiadają na potrzeby skóry w tym okresie m.in.: Odżywczy krem wypełniający z linii Time Solution o bogatej konsystencji z ceramidami, kwasem hialuronowym o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej, z mieszanką ekstraktów roślinnych oraz woskiem pszczelim. Naprawia i wypełnia nawet najbardziej suchą i uszkodzoną skórę.

Warto stosować go w połączeniu z Serum młodości z kwasem hialuronowym również z linii Time Solution, który sprawi, że skóra będzie jeszcze lepiej nawilżona, nawodniona i promienna, dzięki temu, iż zawiera on m.in. 5 różnych cząstek kwasu hialuronowego.

Mimo tego, że zimą dni są krótsze, promieniowanie UV nadal jest obecne. Ważne jest stosowanie kremów z filtrami ochronnymi na odkryte części skóry. To szczególnie ważne, podczas uprawiania sportów zimowych, gdzie słońce odbija się od śniegu, zwiększając ryzyko oparzeń słonecznych. Jazda na nartach to wspaniała rozrywka, ale naraża skórę na dodatkowe wyzwania. W zimowych warunkach atmosferycznych warto zadbać o dodatkową ochronę skóry twarzy i ust, gdyż silny wiatr podczas zjazdów na stoku może przesuszać skórę. Właściwa ochrona skóry pomoże zminimalizować negatywny wpływ zimna i wiatru na skórę.

Po dniu spędzonym na stoku skóra potrzebuje regeneracji, warto zadbać o ciepłą, ale nie gorącą kąpiel oraz aplikację serum z kwasem hialuronowym i kolagenem morskim KSURGERY Time Solution oraz nawilżającego i odżywczego kremu z ceramidami KSURGERY Time Solution, aby przywrócić skórze utraconą wilgoć.

Każda skóra jest inna, więc warto dostosować pielęgnację do indywidualnych potrzeb. Zimą ważne jest, aby regularnie stosować odpowiednio dobrane preparaty pielęgnacyjne do twarzy i ciała, które intensywnie nawilżą skórę i zatrzymają wilgoć.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zwykle w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowane przez nas usługi.