Scroll Top
Artykuł

Szkolenia kosmetyczne oferowane przez Cosmetic Group

Zdjęcie wykonywanego masażu ciała
Oferta szkoleń

Rozwój w branży kosmetycznej to poznawanie nowych technologii, uaktualnianie wiedzy, korzystanie z nowoczesnych urządzeń i profesjonalnych produktów. Równie istotną kwestią jest stałe podnoszenie jakości obsługi i doskonalenie umiejętności interpersonalnych. Poznaj ofertę szkoleń skierowanych do specjalistów z branży beauty i sprawdź, co możesz dzięki nim zyskać!

Typy behawioralne w kontekście obsługi klienta – szkolenia kosmetyczne

Szkolenie z typów behawioralnych przygotowuje do kontaktu z różnymi grupami odbiorców. Największe korzyści z nauki odniosą osoby pracujące bezpośrednio z klientem.
Zdobywanie wiedzy teoretycznej połączone jest z ćwiczeniami, by uczestnicy mogli nabrać wprawy w rozpoznawaniu różnych typów ludzi. Sprawdzają w praktyce skuteczne sposoby na to, by zainteresować ich ofertą gabinetu i zachęcić do skorzystania z usług.

Dla kogo są organizowane szkolenia?
Szkolenie z typów behawioralnych w kontekście obsługi dedykowane jest określonej grupie osób. Są to przede wszystkim:

  • kosmetolodzy,
  • kosmetyczki,
  • terapeuci pracujący indywidualnie z klientami,
  • pracownicy recepcji.

To dla nich osobisty kontakt z klientem jest istotnym elementem codziennej pracy. Podczas wykonywania zabiegu często w sposób naturalny nawiązuje się rozmowa. Wpływa na stworzenie odpowiedniego nastroju, pomaga odprężyć się i poczuć bezpiecznie. Dlatego niezwykle ważne jest pokierowanie dialogu tak, by obie strony czuły się komfortowo. Znajomość typów behawioralnych znacznie ułatwia taki świadomy kontakt.

Czego można nauczyć się na szkoleniu?
Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z podziałem klientów na cztery typy behawioralne. Znajomość tych grup jest narzędziem, które wpływa na efektywność w sprzedaży i świadczeniu usług. Podstawowym celem jest zaspokojenie potrzeb odbiorcy. Pozytywne wrażenie wywołane na początku interakcji jest budowane przez cały czas, na każdym etapie rozmowy i zabiegu. Efektem jest poprawa jakości obsługi, co może przełożyć się na powiększenie grona klientów i zwiększenie sprzedaży.

Co potrafi uczestnik po szkoleniu?
Profesjonalne szkolenia kosmetyczne kończą się uzyskaniem certyfikatu. Oprócz tego uczestnicy otrzymują skrypt merytoryczny i instruktażowy. Po zakończeniu szkolenia dysponują oni wiedzą potrzebną do tego, by rozpoznawać typy behawioralne osób odwiedzających gabinet. Dzięki temu są oni w stanie określić potrzeby klientów i zaproponować im odpowiednie zabiegi i pielęgnację.

Szkolenie Onco-Skin Expert – profesjonalna pielęgnacja skóry pacjentów onkologicznych

Onco-Skin Expert to szkolenia kosmetyczne mające na celu zdobycie wiedzy potrzebnej do obsługi osób zmagających się z chorobami onkologicznymi. Dzięki fachowemu podejściu i znajomości zasad pielęgnacji skóry pacjentów pracownicy gabinetów mogą świadczyć usługi specjalistyczne dla tej grupy klientów.

Jak wygląda program szkolenia?
Szkolenie składa się z części teoretycznej, podczas której uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi pielęgnacji skóry osób cierpiących na choroby onkologiczne. Są tam poruszane tematy obejmujące psychiczne i fizyczne aspekty leczenia nowotworów. Uczestnicy poznają skutki kuracji i ich wpływ na wygląd oraz kondycję skóry. Uzupełniają wiedzę o roli onkokosmetyków w pielęgnacji. Uczą się też najważniejszych zasad wykonywania makijażu pacjentów onkologicznych.
W części praktycznej osoby biorące udział w szkoleniu mają okazję spróbować swoich sił podczas wykonywania zabiegu Sensitive dedykowanego pacjentom onkologicznym. Ćwiczą też sposób przeprowadzania specjalnego rodzaju masażu twarzy. Obie te czynności pielęgnacyjne korzystnie wpływają na kondycję skóry osób będących w trakcie i po leczeniu onkologicznym. Na koniec każdy otrzymuje dyplom, materiały szkoleniowe i eBook dotyczący różnych potrzeb osób zmagających się z chorobą nowotworową.

Zdobywanie wiedzy i poszerzanie horyzontów to jeden ze sposobów podnoszenia swoich kompetencji. Skorzystaj ze szkoleń kosmetycznych i wzbogać swoją ofertę, aby móc zachować konkurencyjność i świadczyć klientom usługi na najwyższym poziomie!

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zwykle w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowane przez nas usługi.