Scroll Top
Artykuł

Wpływ zanieczyszczeń powietrza i pyłów na skórę

Oxygen Ksurgery 1

Jakość powietrza i jego skład determinują warunki życia człowieka. Stan powietrza, zanieczyszczenia oraz ilość zawieszonych pyłów mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie, a także na wygląd i kondycję skóry. Najbardziej narażeni na złą jakość powietrza jesteśmy jesienią i zimą. Według badań WHO, Polska znajduje się na 14 miejscu w Europie jako kraj najbardziej zanieczyszczony pyłem zawieszonym PM10. Równie niebezpieczne dla zdrowia są ozon, dwutlenek azotu, tlenek siarki, tlenek węgla oraz metale ciężkie. 

Metale ciężkie w powietrzu, którym oddychamy, z uwagi na zdolność kumulowania się w organizmie, są jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla zdrowia narażonych na ich oddziaływanie ludzi. To właśnie skóra, z powodu bezpośredniego wystawienia na czynniki środowiskowe, ulega starzeniu znacznie szybciej niż pozostałe narządy naszego ciała. Starzenie się skóry to czynnik fizjologiczny, rozpoczynający się ok 30. roku życia. Jednakże pierwszych symptomów nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem. 

Czynniki wpływające na starzenie się skóry

Wyróżniamy dwa główne rodzaje starzenia się skóry:

endogenne (wewnątrzpochodne), związane z oddziaływaniem naszych hormonów oraz czynnikami genetycznymi,

egzogenne (zewnątrzpochodne), zależne od czynników środowiskowych, takich jak: dym papierosowy, zanieczyszczenia powietrza, smog, pyły zawieszone w powietrzu, a także promieniowanie UV. 

Czynnik egzogenny to taki, na który mamy wpływ. Możemy świadomie zmniejszać naszą ekspozycję na czynniki szkodliwe, dbając o dobrą kondycję naszej skóry. 

Zanieczyszczenia powietrza a starzenie się skóry

Do najbardziej zewnętrznej warstwy skóry zalicza się warstwa rogowa, na której znajduje się nasz indywidualny mikrobiom – świat dobrych i złych bakterii. To właśnie ta warstwa jest najbardziej narażona na wpływ zanieczyszczeń, smogu oraz zawieszonych w powietrzu pyłów. Dlatego tak ważne jest dostarczanie odpowiedniej ilości dobrych bakterii w celu zwalczania tych złych, które niosą za sobą działanie chorobotwórcze.

Zanieczyszczenia powietrza, przyklejając się do warstwy rogowej, mogą uszkadzać płaszcz hydrolipidowy – naszą naturalną ochronę lipidową skóry. Naruszony płaszcz hydrolipidowy objawia się suchością, podrażnieniem, pieczenie lub świądem skóry. Przez kontakt z zewnętrznymi agresorami, receptory czuciowe w zakończeniach nerwowych stają się wrażliwe na zmiany temperatury, wilgotności powietrza, promieniowanie UV, wiatr oraz smog. 

KSURGERY Oxygen Shield – ochrona skóry przed zanieczyszczeniami

Marka KSURGERY posiada w swojej ofercie innowacyjną linię – Oxygen Shield, zawierającą produkty profesjonalne stworzone do ochrony skóry przed zanieczyszczeniami powietrza oraz przed światłem niebieskim. 

Innowacyjna technologia Blue Light Defense, chroni przed cyfrowym starzeniem się skóry, wywoływanym przez światło niebieskie HEV, które emitują komputery, smartfony czy tablety. Specjalny polimer o właściwościach chelatujących, zatrzymuje drobne zanieczyszczenia, tworzy fizyczną barierę, chroniąc skórę przed smogiem i środowiskiem miejskim. 

Tlen jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania skóry, dlatego linia Oxygen Shield intensywnie ją dotlenia, aktywizując pożądane procesy, które zachodzą w  każdej z jej komórek. Dzięki temu skóra jest zdrowa i pełna witalności.

Linia Oxygen Shield do domowej pielęgnacji skóry twarzy i ciała

Do walki  z zanieczyszczeniami oraz wpływem światła niebieskiego stworzony został Ochronny krem przeciw zanieczyszczeniom o lekkiej żelowej konsystencji, która zapewni skórze barierę ochronną. Zawiera mieszankę ekstraktów roślinnych, łagodzących zaczerwienienia skóry związane ze stresem oksydacyjnym. Zwiększa siły obronne skóry, przyspiesza procesy regeneracji tkanek oraz hamuje degradację kwasu hialuronowego. Ekstrakt z pączków czarnej porzeczki RIBES NIGRUM, tworzy prawdziwy efekt pobudzający w sercu komórek poprzez stymulację produkcji darmowej energii ATP (trójfosforan adenozyny), o intensywnym działaniu rewitalizującym. Produkt idealny dla każdego rodzaju skóry narażonej na wpływ czynników środowiskowych oraz dla osób pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach i biurach.

Booster energetyzujący przeciw zanieczyszczeniom, zawiera wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy przez co tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną. Zapobiega odparowywaniu wody z naskórka, dzięki czemu skóra zostaje nawilżona i odżywiona na długi czas. To produkt o otulającej konsystencji oraz przyjemnym, świeżym zapachu. 

Innowacyjną konsystencję posiada Pianka do ciała z aktywnym tlenem, która nadaje skórze natychmiastowe nawilżenie, witalność i świeżość. Nałożony na skórę mus, tworzy chłodzący, energetyzujący efekt pękających mikropęcherzyków. Zawarty w składzie kwas hialuronowy odżywia, nawilża oraz pozostawia skórę miękką w dotyku.

KSURGERY Oxygen Shield – tarcza ochronna dla Twojej skóry

Preparaty KSURGERY z linii Oxygen Shield aktywnie chronią skórę przed zanieczyszczeniami środowiskowymi oraz promieniowaniem niebieskim HEV. Ich specjalne receptury dotleniają skórę i są dla niej tarczą ochronną przed starzeniem zewnątrzpochodnym.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zwykle w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowane przez nas usługi.